Producenci

Jak ozdobić pierwszą stronę zeszytu? Kilka ciekawych inspiracji

Zeszyt to nie tylko podstawowy element wyposażenia każdego ucznia, ale również przydatny przedmiot do planowania różnych rzeczy. Jeśli lubisz korzystać z zeszytów, to warto zadbać o to, aby poszczególne egzemplarze różniły się między sobą. W ten sposób wyrazisz siebie, a jednocześnie wyraźnie zaznaczysz tematykę wnętrza zeszytu. Dzięki temu biorąc go do rąk, nie będziesz musiał dokładnie wertować kartek, tylko od razu domyślisz się, co w nim znajdziesz. Często jednak pada pytanie, jak ozdobić pierwszą stronę zeszytu. Przygotowaliśmy ten krótki poradnik, aby podrzucić Ci kilka ciekawych pomysłów.

Dlaczego warto ozdobić pierwszą stronę zeszytu?

Nie lubimy, kiedy wszystko jest jednakowe. Wtedy wydaje nam się to nudne i bez wyrazu. Niestety taki przedmiot nie zachęca też do tego, aby z niego korzystać. Warto zatem sprawić, aby zeszyt stał się niepowtarzalny i zaczął wyrażać osobowość swojego właściciela. Wystarczy jedynie, że masz pomysł na to, jak ozdobić pierwszą stronę zeszytu, a już nabierze on całkowicie innego charakteru.

Jest to świetny pomysł zwłaszcza w przypadku dzieci, które nie lubią zaglądać do notatek. Dzięki temu rozwiązaniu będą z nich korzystać znacznie częściej. Oczywiście ozdobiony zeszyt nie sprawi, że wiedza przyjdzie sama, ale zachęci do wertowania kartek, a to już świetny początek udanej nauki.

Spersonalizowany skoroszyt to też doskonały sposób na poprawę humoru. Nikt nie powiedział przecież, że jego wygląd musi być banalny i nudny. Wykorzystaj kreatywność i fantazję do zbudowania czegoś oryginalnego. Masz dużo wariantów do wyboru, gdyż możesz ozdobić pierwszą stronę zeszytu w dowolnie wybrany sposób. Wyrażanie siebie należy do naturalnych potrzeb każdego człowieka, dlatego warto tę potrzebę realizować. Możesz to robić na różne sposoby. Jeżeli się tutaj znalazłeś, to być może jednym z Twoich pomysłów jest personalizacja zeszytu.

Jakich materiałów potrzebujesz do ozdobienia pierwszej strony zeszytu?

Zanim zaczniesz gromadzić niezbędne materiały, zastanów się najpierw nad tym, jak chcesz ozdobić pierwszą stronę zeszytu. To właśnie od tego będzie zależało to, czego potrzebujesz. Ludzka wyobraźnia nie zna granic, dlatego ciężko z góry określić listę niezbędnych przedmiotów. To jest Twój zeszyt, dlatego sam zdecyduj, jaką techniką ozdobisz jego pierwszą stronę. My możemy jedynie podpowiedzieć, czego możesz użyć, lecz cała reszta należy już tylko i wyłącznie do Ciebie.

Przy zdobieniu wykaż się swoimi zdolnościami plastycznymi. Możesz do tego użyć naprawdę wielu artykułów. Przydatne są zwłaszcza rozmaite:

– flamastry,

– kredki,

– pastele,

– farbki,

– kolorowe długopisy,

– zakreślacze,

– plastelina,

– papier kolorowy,

– naklejki,

– wstążki,

– stemple,

– skrawki materiałów,

– kleje,

– taśmy klejące,

– nożyczki,

– temperówka.

Oczywiście nie musisz się ograniczać. Jest również masa innych artykułów, które śmiało możesz wykorzystać. Dzieło możesz stworzyć sam lub też korzystać z gotowych materiałów. Przed przystąpieniem do działania, koniecznie zajrzyj do naszego sklepu i zapoznaj się z dostępnym asortymentem. Być może trafisz na coś, co pozwoli Ci stworzyć pomysł na to, jak ozdobić pierwszą stronę swojego zeszytu.

Jak ozdobić pierwszą stronę zeszytu? Inspiracje

Głowisz się nad tym, jak ozdobić pierwszą stronę zeszytu? Nie zawsze pomysły wpadają od razu do głowy. Czasami musisz dłużej się zastanowić albo szukać ciekawego źródła inspiracji. Gdzie jednak znaleźć dobre wskazówki? W pierwszej kolejności zajrzyj do Internetu. To naprawdę rewelacyjne narzędzie, w którym można odszukać nie tylko cenne informacje, ale również wiele tutoriali i prac wykonanych przez ludzi z całego świata. Wybór jest naprawdę duży.

Korzystaj zwłaszcza z YouTube lub blogów, na których krok po kroku możesz zaznajomić się z instrukcją wykonywania poszczególnych ozdób. Nawet jak coś wydaje Ci się trudne i niewykonalne, to po otrzymaniu szczegółowych wskazówek, może okazać się, że nie miałeś racji. Żadnej opcji nie skreślaj więc już na samym wstępie, tylko najpierw sprawdź, jak to zrobić. Być może okaże się, że efektowne ozdobienie zeszytu jest łatwiejsze, niż Ci się wydawało.

Do tego zadania nie potrzebujesz talentu plastycznego, więc nie zrażaj się, jeżeli go nie posiadasz. Jest wiele innych rozwiązań, które również doskonale sprawdzą się przy ozdabianiu skoroszytów. Przede wszystkim umieść na zeszycie podpis i nazwę. Popularnym rozwiązaniem jest też dodawanie ulubionego cytatu lub tekstu z piosenki. Pamiętaj jednak o tym, że w obu przypadkach zamieszczona sentencja ma wyrażać Ciebie. Nie umieszczaj więc czegoś, z czym kompletnie się nie zgadzasz, nawet jeżeli ładnie brzmi.

Aby zeszyt nie wyglądał nudno, szaro i ponuro, baw się kolorami. Niekoniecznie musisz przy tym coś rysować, lecz możesz też np. przykleić obrazki wiążące się z tematyką wnętrza notatnika. Bardzo fajne są też różnorodne naklejki. Z nimi łatwo i szybko ozdobisz każdą powierzchnię, dlaczego więc nie wykorzystać ich przy zdobieniu zeszytu? W naszym sklepie znajdziesz wiele różnych wariantów. Jest coś zarówno dla młodszych, jak i tych starszych. Dla maluchów polecamy naklejki z uniwersalnymi obrazkami – kwiaty, motyle i zwierzątka dla dziewczynek, a dla chłopców szybkie samochody. Młodzież i dorośli mogą natomiast skorzystać z naklejek z pianki, zawierających litery i cyfry. Pomyśl tylko, jak ciekawie będzie wyglądała nazwa zeszytu, jeżeli wykleisz ją właśnie w ten sposób.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl