Producenci

Jak zrobić album na zdjęcia z segregatora? Poznaj nasze pomysły!

W świecie zaawansowanych technologii większość zdjęć przechowywanych jest na dyskach komputerów. Być może wykonujesz setki interesujących fotografii, które rzadko przeglądasz. Jeśli tak, to warto to zmienić i zgromadzić swoje wspomnienia w oryginalnych, własnoręcznie wykonanych albumach, do których chętnie wrócisz, nawet po upływie lat. Zastanawiasz się, jak zrobić album na zdjęcia z segregatora? Jesteś ciekaw innych, oryginalnych pomysłów na ich przechowywanie? Zatem zapraszamy do lektury naszego dzisiejszego artykułu!

Dlaczego warto wywoływać zdjęcia?

W obecnych czasach wykonanie zdjęcia zajmuje zaledwie chwilę. Nowoczesne smartfony oferują możliwość stworzenia fotografii o bardzo dobrych parametrach. Niektóre z nich mogą wyglądać jak te wykonane przez profesjonalistów. Ciężko jest sobie wyobrazić uroczystość rodzinną czy spotkanie w gronie znajomych bez uwiecznienia wspólnych chwil na fotografii. Czy jednak wracasz do nich tak chętnie, jak do tych, które posiadasz w swoim albumie?

Wspomnienia, które przetrwają próbę czasu

Być może znasz problem zalanego telefonu czy komputera, który z dnia na dzień odmawia posłuszeństwa. Bardzo często w wyniku takich wydarzeń zgromadzone fotografie po prostu przepadają. Jak się przed tym uchronić? Wywołując swoje ulubione zdjęcia! Odpowiednio przechowywane, mogą przetrwać naprawdę długie lata.

Wygodne przeglądanie zdjęć

Tradycyjne wywoływanie zdjęć jest z pewnością wygodnym rozwiązaniem. Aby wrócić pamięcią do dnia swojego ślubu, narodzin dziecka czy niezapomnianego, wakacyjnego wyjazdu wystarczy tylko sięgnąć po album. Nie wymaga to komputera, zasilania czy też dostępu do Internetu. Albumy, pudełka i ramki ze zdjęciami są zawsze pod ręką.

Jak zrobić album na zdjęcia z segregatora?

Już wiesz, dlaczego warto wywoływać zdjęcia. Wytłumaczymy teraz, jak stworzyć album na zdjęcia z segregatora. Aby go zrobić, będziesz potrzebować kilku przedmiotów, takich jak:

– segregator,

– dowolna tkanina,

– blok techniczny,

– zdjęcia,

– koszulki do dokumentów,

– długopis,

– klej.

Krok 1

Całą pracę rozpocznij od wyboru odpowiedniej tkaniny. Powinna ona pasować do stylu i charakteru danego albumu. Jeżeli będziesz w nim przechowywać zdjęcia ze ślubu, dobrym wyborem będzie elegancki materiał z połyskiem. Do albumu dzieci wykorzystać możesz tkaninę zdobioną dziecięcymi wzorami. Zdjęcia świąteczne dobrze komponować się będą z materiałem w kolorze czerwonym, zielonym i granatowym.

Krok 2

W tym kroku musisz zrobić okładkę z materiału. Na rozłożonej tkaninie ułóż otwarty segregator. Odmierz tyle materiału, ile potrzebne jest do zakrycia całego segregatora – to będzie jego okładka. Pamiętaj o zachowaniu 2-3 cm zapasu z każdej strony. Teraz należy dokładnie i precyzyjnie odciąć materiał, a następnie przykleić go do okładki. Zrobisz to za pomocą kleju introligatorskiego, który dostępny jest w naszym sklepie. Zapas materiału powinien być przyklejony do wewnętrznej strony okładki.

Krok 3

Na kartkach z bloku technicznego naklej wybrane zdjęcia. Ich ilość i układ na każdej stronie zależy tylko od Ciebie. Możesz tworzyć dowolne kompozycje, podpisywać je datami, cytatami lub opisami wydarzeń. Wzbogacić je można o ozdobne ramki, naklejki czy rysunki.

Krok 4

Tak przygotowane kartki włóż do koszulek i umieść w swoim segregatorze. W razie potrzeby album z segregatora można dowolnie rozbudowywać – wystarczy dopiąć kolejne kartki. Teraz możesz z dumą pokazywać go innym!

Jak zrobić album na zdjęcia z kartonu?

Kiedy już wiesz, jak zrobić album na zdjęcia z segregatora, zapoznaj się z naszą kolejną propozycją – albumem z kartonu. Jego wykonanie jest równie łatwe. Potrzebnych będzie kilka podstawowych przyborów i materiałów oraz jedno wolne popołudnie. Gotowy do pracy? Zatem do dzieła!

Do wykonania tego albumu potrzebne Ci będą:

– tektura lub blok techniczny do stworzenia kart albumu,

– taśma washi lub malarska,

– klej, nożyczki,

– dwustronna taśma klejąca,

– kolorowe papiery,

– cienkopisy, ołówek, gumka.

Warto zaopatrzyć się także w naklejki z motywami pasującymi do tematyki całego albumu.

Krok 1

Całą pracę należy zacząć od stworzenia bazy albumu. Musisz zdecydować, jaki format ma mieć Twój album i w taki sposób przyciąć kartki bloku technicznego. Może to być 6 × 10 cm, 12 × 15 cm czy też 15 × 15 cm – wszystko zależy od rozmiaru Twoich zdjęć. Podczas wycinania bazy przyda Ci się linijka i dobre nożyczki – dzięki nim zadanie to wykonasz precyzyjnie.

Krok 2

Kiedy masz już bazę w postaci wyciętych kartek, możesz zacząć układać kompozycję na poszczególnych stronach. Poza zdjęciami przydadzą się naklejki, zabawne napisy czy ozdobne ramki. Dobrym wyborem będą też scrapbookingowe elementy, które dodadzą każdej stronie niepowtarzalnego wyglądu i klimatu. W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki ich wybór.

Krok 3

Kiedy posiadasz już kompozycję, możesz przejść do kolejnego etapu, jakim jest przyklejanie elementów. Sprawdzi się tu mocny klej. Następnie wszystkie strony sklej ze sobą za pomocą taśmy. Zacznij od wewnętrznych stron, na koniec zaś obklej taśmą grzbiet swojego albumu. Teraz pozostało ozdobić całość i gotowe!

Zdjęcia są wspaniałą pamiątką, która przypomina o szczęśliwych wydarzeniach z życia. Nieodpowiednio przechowywane mogą nam zwyczajnie przepaść – dlatego warto je wywołać oraz umieścić we własnoręcznie przygotowywanych albumach. Teraz, gdyż już wiesz, jak zrobić album na zdjęcia z segregatora oraz kartonu, możesz zatrzymać swoje wspomnienia na dłużej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl