Producenci

Jak zrobić prezent dla mamy? Poznaj nasze inspiracje!

Dzień Matki to niewątpliwie wyjątkowe święto. Niejednokrotnie stajesz przed dylematem, co kupić mamie w prezencie. Rozważasz kilkanaście, a może kilkadziesiąt pozycji w różnych kategoriach cenowych. Chcesz, by był to prezent praktyczny, a równocześnie taki, który sprawiłby jej radość. Myślisz podarować jakiś bon podarunkowy, a chwilę później chcesz kupić zestaw kosmetyków, a może po głowie chodzi Ci jakiś zabieg z zakresu medycyny estetycznej? Szukasz prezentu wartościowego i niebanalnego? Chcesz pokazać, jak ważna jest w Twoim życiu? Skończyły Ci się pomysły na kreatywny prezent? Jeśli chociaż na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to ten artykuł przeznaczony jest właśnie dla Ciebie. Już teraz sprawdź, jak zrobić prezent dla mamy!

Jak zrobić własnoręcznie prezent dla mamy z okazji Dnia Matki?

W tym roku podaruj swojej mamie prezent, który zrobiłeś samodzielnie. Symbolicznie, ale pomysłowo, to będzie idealne rozwiązanie. Taki rodzaj prezenty to niewątpliwie wyjątkowy dowód miłości i wdzięczności. Wystarczy Ci dobry, pomysł, odrobina kreatywności i zapału. Zapewne taki rodzaj podarunku ucieszy mamę najbardziej.

8 najpiękniejszych prezentów, jakie możesz zrobić dla swojej mamy

Poniżej znajdziesz kilka propozycji na łatwy, a zarazem niedrogi prezent, jaki możesz wykonać:

Kartka z ozdobami wykonana własnoręcznie

Kolorowe pudełko na biżuterię

Bukiet kwiatów z krepiny

Torba na zakupy pomalowana farbkami

Origami

Kubek do kolorowania

Obraz ręcznie malowany na szkle

Szkatułka z papieru

Mamy nadzieję, że z wymienionych propozycji wybierzesz tę, która jest dla Ciebie najciekawsza. Oczywiście najłatwiejsze w wykonaniu będą kolorowe laurki. Doskonałym pomysłem będzie też pudełko na biżuterię lub kubek do kolorowania. Ciekawy prezent można wykonać również w stylu origami. Natomiast kolorowy bukiet kwiatów, będzie piękną propozycją, wykonanie, której sprawi Ci także wiele radości.

Jak wykonać prezent dla mamy z krepiny? Wybierz potrzebne akcesoria

Krepina (krepa), to produkt, z którego możesz wykonać wiele pięknych dekoracji. Wykonane z niego kwiaty niewątpliwie będą miały swój urok. Kwiaty z krepiny robi się bardzo łatwo, a równocześnie szybko. Do wykonania takiego prezentu dla mamy będziesz potrzebowała:

Krepinę w pożądanych kolorach

Zielona bibuła

Klej

Nożyczki

Kredkę

Ołówek lub słomkę

Jak zrobić prezent dla mamy z krepiny? Prosta instrukcja krok po kroku

Nie od dzisiaj wiadomo, że kwiaty z krepiny wyglądają przepięknie. Żeby je zrobić nie musisz mieć wyjątkowych zdolności. Jak zrobić prezent dla mamy? Wystarczy duża dawka cierpliwości i dobry pomysł.

Wykonując kwiaty z krepiny, nie możesz się spieszyć. Bądź dokładny, by w końcowym efekcie Twoja praca realizowana była z dużą starannością.

Krok 1 Przygotowanie łodyg

Z zielonej bibuły wycinaj paski o wysokości 2 cm i szerokości ołówka lub słomki. Wyciętym paskiem bibuły dokładnie owijamy ołówek, a następnie go kleimy.

Dobra rada: jeśli będziesz miała więcej niż jedną grubość łodyg ostatecznie wykonany bukiet będzie wyglądał bardziej naturalnie.

Krok 2 Przygotowanie pręcików do tulipana

Na przygotowanie pręcików potrzebujesz krepinę w kolorze ciemnej zieleni o wymiarach 1,5x5 cm. Natnij krótszy bok na głębokość około 2 cm. Będziesz potrzebowała kilka cienkich pasków.

Dobra rada: krepinę nacinaj zawsze wzdłuż prążków.

Krok 3 Przymocowanie pręcików do łodygi

Do zewnętrznej strony ołówka lub słomki przyklej pręciki, które wykonałeś w poprzednim kroku. W kolejnym kroku przygotujesz płatki tulipanów.

Krok 4 Płatki do tulipanów

Do wykonania jednego tulipana z krepiny potrzebujesz 5 płatków. W tym celu wytnij prostokąty o wymiarach 5,5x7 cm. W kolejnym kroku musisz każdy płatek zaokrąglić na końcach, nie rób tego zbyt mocno, bo kwiaty stracą swój urok. Uformuj płatki wzorując się na oryginalnych kwiatach.

Dobra rada: w celu wykonania płatków wycinaj krepinę w poprzek prążków.

Krok 5 Łączymy kwiatostany z łodygami

Do przyklejonych już do łodygi pręcików przyklejaj po kolej płatki. Staraj się, by kwiaty wyglądały naturalnie. Jeśli zachodzi taka konieczność, ponownie uformuj płatki tulipanów, już po ich przyklejeniu. Postępuj tak do czasu, aż stworzysz bukiet w takiej formie, w jakiej chcesz go podarować swojej mamie.

Krok 6 Przygotowanie liści do tulipana

W celu przygotowania liści do tulipana musisz zrobić szablon z papieru. Dzięki niemu łatwiej będzie Ci przygotować liście (będziesz musiała odrysować go na bibule). W dalszym etapie postępowania przygotuj zieloną krepinę, a następnie wytnij z niej pasek o wymiarach 10x26 cm. Pasek złóż na pół, a następnie sklej. Pamiętaj, że musisz skleić ze sobą dwa dłuższe boki. Kiedy pasek będzie już odpowiednio sklejony, odrysuj a następnie wycinaj kształt liścia. Czynność powtarzaj aż do wykonania pożądanej ilości liści. Przyklejaj je kolejno do łodyg na wysokości powyżej 2 cm.

Dobra rada: zawsze wycinaj liście z krepiny prążkami pionowo.

Brawo! Dotarłaś do ostatniego etapu. Jeśli posiadasz zadowalającą liczbę kwiatów, to stwórz kompozycję kwiatową i podaruj mamie własnoręcznie zrobiony prezent. Na pewno sprawisz, że będzie szczęśliwa i poczuje się kochana. Wszystkie materiały niezbędne do zrobienia bukietu z krepiny znajdziesz w naszym sklepie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl