Producenci

Jakie tusze do drukarki HP będą najlepsze? Podpowiadamy!

Drukarki HP są obecnie jednymi z najbardziej popularnych urządzeń. I to nie tylko w biurach i firmach, ale również w prywatnych domach. Za popularnością tych drukarek rośnie również rynek ich materiałów eksploatacyjnych, takich jak tusze i tonery. Jednak nie każdy ma dostęp (lub chęci), aby dobrać oryginalne materiały. Dlatego też powstała gałąź świetnych zamienników. W dzisiejszym artykule dowiesz się jakie tusze do drukarki HP sprawdzą się najlepiej i jakie zamienniki wybrać.

Tusz czy toner: co będzie lepsze?

Wielu użytkowników drukarek myli te dwa pojęcia. Przez to często bardzo ciężko znaleźć im ten właściwy do ich drukarki, taki który będzie kompatybilny z ich urządzeniem. Jaka jest różnica między nimi? Tusze mają płynną formę i ten rodzaj dedykowany jest drukarkom atramentowym. Z kolei tonery mają postać proszku i przeznaczone są dla drukarek laserowych. Jeśli zapamiętasz ten prosty podział, to łatwiej będzie Ci znaleźć wkład, który będzie pasował do Twojej drukarki.

Jakie tusze do drukarki HP będą najlepsze? Kilka porad jak je wybrać

Podstawowe pytanie, które zadaje sobie każdy, kto potrzebuje zakupić tusz, jest: jak wybrać dobry tusz, który będzie kompatybilny z urządzeniem? Jakie tusze do drukarki HP będą najlepsze? Pierwszy krok to określenie, jaki tusz konkretnie jest Ci potrzebny. Jest na to kilka sprawdzonych sposobów.

Pierwszy z nich to sprawdzenie oznaczeń, które znajdziesz na wykorzystanych wcześniej materiałach. Informacje na ten temat możesz również znaleźć pod pokrywą drukarki. Oznaczenie tuszu możesz sprawdzić także w jej panelu sterowania. Ostatecznie możesz znaleźć informacje w internecie. Na stronach producentów oraz sprzedawców z pewnością znajdziesz to, czego potrzebujesz.

Oryginalne tusze do drukarki HP

Są dwa rodzaje tuszów do drukarek. Pierwsza z nich to oryginalne produkty, pochodzące od producenta urządzenia. Takie materiały są najwyższej jakości i ponadto przeszły szereg bardzo kosztownych testów. Dzięki temu masz pewność, że dostajesz doskonały produkt. Warto je wybrać, gdy nie drukujesz dużo, ale oczekujesz druku wysokiej jakości. Minus oryginalnych tuszy to ich cena. Jeśli więc planujesz w przyszłości korzystać tylko z nich, to warto nad tym zastanowić się jeszcze przed zakupem drukarki.

Zamienniki tuszy do drukarek HP – czy warto w nie inwestować?

Wśród użytkowników drukarek HP, dużą popularnością cieszą się zamienniki tuszów. Są to alternatywne rozwiązania, które są wytwarzane przez innych producentów. Bardzo często są dokładnie kompatybilne z drukarkami tej znanej firmy. Niewątpliwie ich największą zaletą jest cena. Często są tańsze o kilkadziesiąt procent niż oryginały.

Jakie tusze do drukarki HP będące zamiennikami wybrać? O czym należy pamiętać? Przede wszystkim materiały alternatywne cechują się znacznie większą ilością barwnika w kasecie. Przy zachowaniu niższych kosztów jednocześnie zwiększa się ich wydajność. Dlatego też są one tak popularne w firmach i biurach, gdzie drukuje się dużo i często. Również wiele zamienników, które są produkowane obecnie, to tusze regenerowane. Mają one jedną ważną zaletę, a mianowicie pojemnik można wyczyścić i ponownie napełnić go tuszem. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie generuje się dodatkowych odpadów.

Jakie tusze do drukarek HP wybrać? Podstawowe rodzaje zamienników

Pierwszy rodzaj to wspomniane wcześniej tusze regenerowane. Wkład OEM, bo tak się właśnie nazywa, to znakomita opcja dla osób, które dbają o środowisko i chcą się jak najlepiej przyczynić do jego ochrony. Minusem jest to, że wymiana takiego tuszu jest dosyć długa. Najpierw trzeba odebrać pojemnik, oczyścić go, sprawdzić, czy nie jest uszkodzony, a następnie napełnić i odesłać do klienta.

Popularne zamienniki są budowane od zera i tym samym powinny być kompatybilne z każdym modelem drukarki. Są tak samo wydajne i oferują równie wysoką jakość druku co tusze oryginalne. Ich największa różnica to taka, że są one trochę inaczej produkowane niż oryginalne. Jednocześnie również muszą przejść wszelkie możliwe testy, zyskać certyfikaty oraz atesty, które potwierdzają, że produkt jest gotowy do użytku.

Krótki przegląd najlepszych produktów, zamienników oraz oryginałów

Jakie tusze do drukarki HP będą najlepsze? Pokrótce przedstawimy teraz kilka produktów, które sprawdzą się doskonale. Dużą popularnością i wydajnością cieszą się tusze Atrament HP 21XL. Są to produkty, które pozwolą Ci wydrukować około 470 stron i są to tusze na bazie pigmentu. Atrament HP 45A to tusz kompatybilny między innymi z takimi modelami drukarek jak HP OfficeJet i HP OfficeJet Pro i pozwala na wydrukowanie około 930 stron. Dlatego też doskonale sprawdzi się w biurach.

Wysokiej jakości zamienniki w niczym nie ustępują oryginalnym tuszom. Dobrym przykładem mogą być tu tusze Activejet, chociażby Atrament HP 304XL, dzięki któremu wydrukujesz około 700 stron. Popularne są również tusze Prism, które są kompatybilne z wieloma modelami drukarek HP. Wszystkie te produkty posiadają wymagane atesty i certyfikaty. Dzięki temu zyskujesz pewność, że dostaniesz produkt, który będzie produktem dobrym i sprawdzonym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl