Producenci

Puzzle dla 5-latki? Sprawdź nasze propozycje!

Puzzle to świetna rozrywka zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Tak naprawdę nie ma ani dolnej, a tym bardziej górnej granicy wieku. W każdym momencie możesz dać się wciągnąć w fascynujący świat złożony z różnej ilości rozsypanych elementów. Puzzle skutecznie ćwiczą koncentrację. Są także niezastąpionym narzędziem w nauce spostrzegawczości oraz rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Sprawdzą się jako prezent dla dziewczynki i chłopca. Dlatego, jeżeli szukasz ciekawej propozycji dla swojej 5-letniej pociechy, mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych pomysłów.

Puzzle – jak to się zaczęło?

Był rok 1763, kiedy John Spilsbury, pracujący w Londynie grawer oraz kartograf wpadł na genialny pomysł. Chciał ułatwić naukę geografii poprzez naklejanie drukowanych map na cieniutkie mahoniowe deseczki. Następnie rozcinał je wzdłuż granic państw. Tak przygotowane materiały stały się doskonałymi pomocami naukowymi. Bardzo szybko zyskały zwolenników w całej Anglii, co spowodowało, że zaczęto stosować tę metodę w odniesieniu do innych przedmiotów.

Kolejnym etapem było tworzenie puzzli już nie tylko dla uczących się dzieci, ale również dla ich rodziców. Tematyka łamigłówek była różna – od wydarzeń historycznych po znane osobistości.

Następne wieki przyniosły znaczny wzrost zainteresowania puzzlami. Wszystko za sprawą urozmaicenia kształtu poszczególnych elementów. Zaczęto bowiem wykrajać nieregularne części, które znamy dzisiaj. Puzzle stały się więc o wiele trudniejsze do ułożenia, a przez to ciekawsze i bardziej satysfakcjonujące.

Rekord Guinnessa na największą układankę na świecie padł w 2011 roku w Wietnamie. Grupa 1600 studentów ułożyła obraz składający się z 551 232 elementów, którego powierzchnia zajęła 14,85 × 23,20 m kw.

Puzzle dla 5-latki – pomysł na kreatywny prezent

Puzzle to nic innego jak łamigłówka, która polega na ułożeniu wielu elementów – od kilku do nawet kilku tysięcy – w kompletny obraz. Dla bardziej wprawnych amatorów tego rodzaju rozrywki połączenie wszystkich części w całość to jedynie kilka godzin pracy. Twojej pociesze może zająć to nieco więcej czasu, ale gwarantujemy, że nie będzie mogła się oderwać od tej czynności.

Puzzle dla 5-latki z ulubionymi postaciami z bajek

Aby zachęcić swoją 5-latkę do rozpoczęcia przygody z puzzlami, wybierz dla niej model z ulubionym bohaterem z bajki. Znajomość postaci ułatwi Twojemu dziecku dopasowanie pierwszych elementów. Proponujemy, byś na początek zdecydował się na łamigłówkę o mniejszej ilości elementów, aby nie zniechęcić młodej adeptki logicznych układanek.

W naszym asortymencie znajdziesz puzzle dla 5-latki z bohaterami serialu „Mustang. Duch wolności”, bajek Disneya takich jak „Kopciuszek”, „Mała Syrenka Ariel”, „Myszka Minnie” oraz dobrze znanymi i lubianymi siostrami – Anną i Elsą z „Krainy Lodu”.

Od czego zacząć układanie puzzli z dzieckiem?

Wiele osób grupuje poszczególne elementy kolorami. Inni wyszukują te, które pozwolą stworzyć ramkę układanki. Jeszcze inni idą na żywioł, dopasowując elementy spontanicznie. Każda z tych metod jest dobra, o ile przynosi satysfakcję. Pozwól więc swojemu dziecku samodzielnie wybrać swoją ulubioną.

Wybierzcie miejsce, gdzie rozłożycie puzzle

Aby przygoda z puzzlami była udana, a nie irytująca, wybierz dla dziecka dobre miejsce do rozłożenia układanki. Musi być go tyle, by bezproblemowo udało się wyjąć wszystkie elementy z pudełka.

Puzzle ułożone! Co dalej?

Układanie puzzli to naprawdę przyjemna czynność, którą można powtarzać wielokrotnie. Jak wiadomo, dzieci lubią szkolić swoje umiejętności, aby coraz szybciej i sprawniej rozprawiać się z danym zagadnieniem. Jeżeli Twoja córka wciągnie się w logiczne łamigłówki, to możesz być pewny, że swoimi umiejętnościami będzie chciała pochwalić się rodzinie, a także koleżankom. Jest więc szansa, że pierwsze puzzle będą kilkukrotnie składane i rozkładane.

Pamiętaj, by rozwijać wyobraźnię i umiejętności swojego dziecka. Po pewnym czasie zaproponuj wspólne naklejenie puzzli na tekturę i umieszczenie ich na ścianie w formie obrazka. Przy czym miej już w zanadrzu kolejny, ciekawy i kolorowy komplet, który Twoja córka będzie mogła samodzielnie ułożyć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl